Szybki kontakt

                                         tel. 71 316 82 44

 

start

o firmie

piasek suszony

piasek, żwir wrocław

piasek  filtracyjny

dokumenty

kontakt

 
 
 

 

     
 

 

Zakład Przetwórstwa

Kruszyw MARGO

Adres:

Zakład w Maniowie

55-081 Mietków

NIP: 899-001-82-03

Regon: 931003271

Czynne:

poniedziałek-piątek   700 - 1700

Tel:

(071) 316-82-44

(071) 316-90-22

Fax:

(071) 316-90-22

Mail:

biuro@kruszywa-margo.pl

 
 
 

Historia firmy  

  Złoże kruszywa naturalnego eksploatowane jest od 1963 roku. Z.P.K. "MARGO" zostało sprywatyzowane w 1992 roku. Jest jedną z dwóch żwirowni na terenie całej Polski, która posiada żwiry filtracyjne. Żwiry te są stosowane obecnie do oczyszczania wody przemysłowej, ścieków oraz do celów technicznych np. produkcji materiałów ściernych, do czyszczenia konstrukcji stalowych i innych. Pospółki posiadają dużą wytrzymałość na zgniatanie i zostały użyte do budowy odcinka autostrady A4 (Kąty Wrocławskie- Wrocław). 
  Zakład Posiada 80 ha powierzchni eksploatacyjnej. Dysponujemy również transportem ciężarowym:  SCANIA i STAYER JELCZ do przewozu kruszyw. O ładowności 12-30 ton. Firma wykonuje także usługi budowlane koparkami i ładowarkami JCB 456B oraz spycharki Helvester 15C.
  Firma P.E.K. Walmar weszła w spółkę ZUP WROTER z o.o., gdzie na bazie własnych surowców wytwarza tam najwyższej jakości kostki brukowe, płyty chodnikowe, krawężniki, obrzeża trawnikowe, korytka ściekowe oraz sprzedaż betonu klasy B10, B15, B20, B30, B35. 

 

 

System Eksploatacji Kruszywa

  Eksploatacja kruszywa odbywa się za pomocą pogłębiarki typu KDB-100 spod lustra wody. Surowiec wydobywa się z czaszy zbiorników poeksploatacyjnych oraz ze złoża pozostawionego w groblach i resztkowych częściach przy granicy złoża. Pozostawione części złoża, znajdującego się pod lustrem wody lokalizowane są za pomocą echosondy. Wydobyty surowiec przez pogłębiarkę ładowany jest na barki typu BPP i transportowany do punktu przeładunkowego za pomocą pchacza Ryś-8. W porcie surowiec zostaje przeładowany koparką Unikop KU 1206 na stożek międzyoperacyjny, a stamtąd przenośnikami taśmowymi dostarczany jest do punktu sprzedaży. 

 

 

Ochrona środowiska

  Eksploatacja złoża kruszywa naturalnego przez Z.P.K. MARGO nie powoduje przekroczenia dopuszczalnych norm oddziaływania na środowisko:

1. Pogłębiarka i pchacz nie powodują przekroczenia dopuszczalnych norm hałasu,

2. Wydobywanie kruszywa w stanie mokrym spod lustra wody nie przewiduje emisji zapylenia.

3. Maszyny pływające zabezpieczone są przed dostawaniem się do wody produktów ropopochodnych z silników spalinowych, przez zainstalowanie na nich zbiorników zęzowych.

4. Zanieczyszczenie powietrza spalinami silników wysokoprężnych, napędzających pogłębiarkę i pchacza, ma zasięg do kilku metrów i szybko ulega rozproszeniu.


 


  Roboty wydobywcze prowadzone w zbiorniku poeksploatacyjnym nie wpływają na zmianę stosunków wodnych na otaczającym terenie. Wydobycie resztek złoża powoduje powiększenie pojemności zbiornika sedymentacyjnego na opady z kopalni „MARGO”, co należy uznać za działania sprzyjające ochronie środowiska. Prace wydobywcze MARGO nie stanowią uciążliwości dla mieszkańców najbliżej położonych miejscowości. Zakład górniczy spełnia pozytywną rolę w środowisku społecznym przez zapewnienie zatrudnienia dla kilkunastu osób.

 

 

 
     
   

Zakład Przetwórstwa Kruszyw MARGO  Zakład w Maniowie                 tel. (071) 316 82 44   fax. (071) 316 90 22            online: